• Bioplatforma więcej

Świadomy konsument Bioplatformy

bioplatforma-twoje-bio-miejsce-w-internecie(1).jpg

Bioplatforma idzie drogą obraną wiele lat temu, kiedy moda na ekologiczną żywność, kosmetyki, dopiero się rodziła.

Obecnie BIO to ważny trend i zmiana świadomości wśród producentów, konsumentów i dystrybutorów związany ze zdrowym, odpowiedzialnym stylem życia i ochroną planety.

 Wzrost świadomości wśród polskich konsumentów, który przekłada się na zainteresowanie produktami ekologicznymi i naturalnymi dotyczy obecnie blisko 40 proc. Polaków. Trend bio rozwija się w dużych i małych miastach, gdzie konsumenci w pierwszej kolejności sięgają po ekologiczną i naturalną żywność, również kosmetyki bez dodatku chemicznych składników cieszą się coraz większym zainteresowaniem.  Środki chemiczne, którymi sprzątamy nasze domy częściej mają w nazwie eko i bio, i są poszukiwane z uwagi na niedrażniące w składzie substancje i opary.

I TY pokochaj żywność naturalną

Dbałość o zdrowy styl życia stał się w ostatnich latach trendem, który utożsamiamy głównie ze spożywaną żywnością i odkrywaniem prozdrowotnych nawyków żywieniowych. Warto określić co uważa się za ekologiczną żywność, otóż produkty składające się w 95 proc. ze składników z produkcji ekologicznej, jeśli chodzi o przetwórstwo to 70 proc. składników powinno pochodzić z upraw ekologicznych a pozostałe 30 proc. dotyczących sposobu przetwórstwa powinno powstawać metodami naturalnymi włącznie ze sposobami konserwacji.

Ważnym składnikiem produktów ekologicznych jest duża zawartość związków bioaktywnych bogatych w witaminy i minerały i co ważne  nie zawierają szkodliwych pozostałości pestycydów.

Nauka dawno udowodniła, że bio żywność znacznie obniża ryzyko rozwoju chorób degeneracyjnych w tym nowotworowych. Dobrej jakości żywność tworzy nasze ciała fizyczne ma również wpływ na kondycję psychiczną i umysłową.

Branża kosmetyczna coraz częściej wybiera bio

O ile w branży spożywczej poziom świadomości jest znaczny to jeśli chodzi o kosmetyki wygląda to słabo. Uświadamiamy sobie powoli, że skóra jest organem, przez który zastosowane preparaty wnikają do naszego ciała i stąd powiedzenie, iż smarować powinniśmy się tym co również nadaje się do zjedzenia. Największym zainteresowaniem cieszą się kosmetyki do pielęgnacji twarzy, dla dzieci, pasty do zębów, również zawierające wyciągi roślinne kosmetyki do ciała.

Chemia gospodarstwa domowego coraz częściej zaskakuje nas swoim naturalnym składem i wysoką skutecznością i w tym sektorze producenci zaczynają liczyć się z trendem idącym w kierunku ekologii.  

  • Sklep zamknięty

Sklep został tymczasowo deaktywowany, prosimy spróbować za kilka dni.